OC – przykry obowiązek każdego kierowcy

Przykrym obowiązkiem jakiegokolwiek nowego posiadacza auta – czy jakiegokolwiek innego pojazdu, wymagającego rejestracji – zdaje się przymusowe wykupienie ubezpieczenia OC właścicieli pojazdów mechanicznych. Jest to ubezpieczenie, z której pokrywane jest odszkodowanie wypłacane osobie trzeciej, która doznała szkody w wyniku zdarzenia spowodowanego działaniem ubezpieczonego.

Z racji, iż zasięg tego ubezpieczenia jest ściśle konkretny w ustawie, najlepszym rozstrzygnięciem jest wybrać najtańsze OC – jako że każde ubezpieczyciel oferuje to samo Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, to po co płacić więcej? By znaleźć najtańsze OC, powinno się poszukać w sieci za wielorakimi porównywarkami a także rankingami polis samochodowych. Wwortalach udostępniających wyżej przytoczone zestawienia w większości przypadków umiejscowione są też kalkulatory ubezpieczeniowe, które pomagają wyszukać najtańsze OC.

Rozsądnie by było bardziej zaopatrzenie się w zbioru polis, niż pojedynczej ubezpieczenia. Spowodowane to jest tym, iż dużo ubezpieczycieli oferuje upusty przykładowo przy zakupie polis OC oraz autocasco. Poniekąd, ubezpieczenie autocasco – czyli autocasco – zdaje się być ubezpieczeniem korzystnym dla właściciela auta – zapewnia ono w pewnych wypadkach poniesienie wydatków reperacji zniszczonego auta, kiedy wypadek lub inne zdarzenie nastąpiło z winy ubezpieczonego.

Czasami zamiast wybierać rozwiązanie najmniej kosztowne, dużo lepiej zapłacić odrobinę więcej, kiedy jakaś z ubezpieczalni oferuje ciekawe upusty czy propozycje, oraz dodatkowo zapewnia lepszą obsługę kontrahenta, żeby być w pełni zadowolonym z wybranego ubezpieczenia.

Przeprowadzki Warszawa -Tanio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *